סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

יודית שחר    >>

תאריך : 04/09/2011
מאת : בית הסופר קפלן 6

 
המשוררת יודית שחר זוכה בפרס עיריית חולון ומשפחת לויתן ל"שירת ביכורים"
ע"ש המשורר דוד לויתן
התחרות הינה בשיתוף אגודת הסופרים העבריים
 
ביום ד', 14.9.11,  בשעה 19:30 יוענק במדיטק חולון פרס עיריית חולון ומשפחת לויתן לשירת ביכורים ע"ש המשורר דוד לויתן. יוזמת הפרס הינה אלמנתו של דוד לויתן, תמר, וזוהי הפעם השנייה בה נערך האירוע, אשר הופך למסורת ומתקיים אחת לשנתיים בחולון.
שוויו של הפרס – 10,000 ₪, תרומת משפחת לויתן.
 
התחרות, שהוכרזה, כאמור,  ע"י עיריית חולון ומשפחת לויתן בשיתוף אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל, מזמינה כותבים בתחום השירה, אשר ספרם הראשון ראה אור בשלוש השנים האחרונות בהיקף של לא פחות משני גיליונות דפוס (32 עמ').
 
לתחרות השנה הוגשו 44 ספרי שירה, וועדת השופטים, שהורכבה ע"י אגודת הסופרים העבריים ומשפ' לויתן, החליטה פה אחד להעניק את הפרס למשוררת יהודית שחר  על ספרה "זו אני מדברת", שראה אור בהוצאת "בבל" בשנת 2009  .
יודית שחר, 62, אם חד הורית לשניים ומורה לחינוך מיוחד בתיכון, מגדירה עצמה כ"משוררת מחאה". כתבה שירים וסיפורים כבר מגיל 7 ולדבריה, "כבר אז ידעתי שיום אחד אהיה סופרת ומשוררת".
בגיל 20  פרסמה שירים בכתב עת ו"השירים המשיכו לצאת מהבטן", אומרת שחר. בגיל ארבעים ומשהו פתחה בלוג ברשת ב''במה חדשה'', והתחילה לפרסם בו שירים. בעקבות זאת, פנו אליה מספר עורכים שעודדו אותה לשלוח ולפרסם את שיריה ואלה אכן ראו אור ב''קשת החדשה'', ''מטעם'', ''הליקון'', ''מעין'', משיב הרוח'', ''הכיוון מזרח'', ''עמדה'', ובעוד שורה ארוכה של כתבי עת, אנתולוגיות ועיתונים מרכזיים.  שחר: "בשל נטל הפרנסה, והמשכורות הנמוכות של המורים, לצערי, אין לי פנאי לכתוב פרוזה, ולמעשה רוב השירים שלי נכתבים בנסיעות באוטובוס".
גם העורך  בהוצאת ''בבל'', שרון רוטברד, הגיע אליה דרך הרשת והוציא לאור בשנת 2009 את ספרה הראשון ''זו אני מדברת''.  הספר זכה בחסות קרן ''קסת'' ובעריכת דוד וינפלד.
בימים אלו מתעתדת יודית שחר להוציא לאור את ספרה השני.
 
מנימוקי השופטים פרופ' זיוה שמיר (יו"ר), עדנה מיטווך-מלר ועידו לויתן:
"שירתה של יודית שחר היא שירה רבת עָצמה המטלטלת את לב קוראיה בכנותה חסרת הפשרות...... שירתה אינה יכולים להשאיר את הקורא באדישותו. לפעמים היא בוטה ולפעמים מרומזת, לפעמים היא פשט ולפעמים סמל,  אך תמיד היא אמִתית  ומקורית וטביעת אצבעותיה של המחברת ניכרת בה על כל צעד ושעל". 
 
השנה יוענקו גם שתי תעודות הוקרה על הישגים ראויים לציון למשוררות מיכל דורון על ספר שיריה "בקרום הדק" בהוצאת עקד  והלית בלום על ספר שיריה "ספר עמוס" בהוצאת דביר.
על ספרה של מיכל דורון כתבו השופטים בנימוקיהם, בין היתר:
"שיריה של מיכל דורון  לעתים מרירים  ולעתים אופטימיים.   כך או כך, יש בהם השלמה עם הגורל כבשירת רחל המשוררת, שרסיסים משירתה משובצים בשיריה של מיכל דורון   בהקשרים בלתי צפויים ובלתי שגרתים...".
על ספרה של הלית בלום כתבו השופטים בנימוקיהם, בין היתר: "שיריה של הלית בלום הם שירים מֶטַריאליסטיים, הבונים מיתוס אישי, זר ורחוק,  מרסיסי מציאות יום-יומית קרובה ומוּכּרת. יש בו געגועים אין-קץ לאב שהלך לעולמו, שעל שמו נקרא הספר, אך ללא שמץ של סנטימנטליות רכרוכית".
 
המשורר דוד לויתן, 1937-2007, היה בעל תואר ראשון ושני בספרות ועסק בהוראת הספרות והלשון העברית, בין היתר ב"תיכון חדש" בחולון במשך כ-15 שנים. לאחר שחזר משליחות הסוכנות היהודית להודו ניהל את מחלקת החינוך במצפה רמון עד לפרישתו.
החל לכתוב בגיל צעיר ועד היום פורסמו 5 מספריו: "נסי סתיו" (1969), "בארץ חבולים" (1974), "ישוב כצל" (1991), "בור זבל" (1994) ו"נרקיס בפירנצה" (2005).
 
הטקס ייערך, כאמור, במדיטק חולון במעמד ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ובהשתתפות הרצל חקק, יו"ר אגודת הסופרים העברים, שלושת השופטים,  בני משפחת לויתן והזוכות בפרס ובתעודות ההוקרה.
מנחת הערב הנה תמר לויתן.
 

 

                                                                                              

הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
מאת : vngiqdoo 17/09/2012 12:57:40 wyutaz@qpxvuw.com
NCvK3t <a href="http://ipqemcqnnqzw.com/">ipqemcqnnqzw</a>, [url=http://dethzylhtdqg.com/]dethzylhtdqg[/url], [link=http://qoixpumtkeox.com/]qoixpumtkeox[/link], http://ltwjqweynrew.com/

 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים