סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

ערב חגיגי בבית הסופר לרגל יום האישה הבינלאומי    >>

תאריך : 08/03/2016
מאת : מאת צוות חדשות אתר אגודת הסופרים

 

ביום ג' 1.3.2016 התקיים בבית הסופר בתל אביב אירוע לרגל יום האישה הבינלאומי תחת הכותרת "דמות האישה בספרות ובחברה הישראלית". בין המשתתפים הרבים - נשים וגברים כאחד – הייתה נציגות מכובדת של ראשי אגודת הסופרים: דורית זילברמן, אביחי קמחי ועצמון יניב.

צביקה ניר, יו"ר האגודה, פתח את האירוע בדברי ברכה ובראותו את הקהל הרב, שמילא את האולם עד אפס מקום – דבר שהוסיף לחגיגיות האירוע ורומם את רוחם של המשתתפים – הבטיח שבעתיד הקרוב יארח אולם חדיש ומרווח את אירועי אגודת הסופרים.

בין הדוברים היו משוררים, סופרים, חוקרי ספרות, ציירים, עורכי דין, פסיכולוגים וכולם יחד עיצבו תמונה ממצה של דמות האישה בספרות ובחברה. מעניין לציין שבערב דרך כוכבן של "הסבתות הגדולות": יהודית קציר סיפרה על הסבתא רבתא שלה צילה, שהיא גיבורת הרומן שכתבה  בשם הזה  ועצמון יניב דיבר על הסבתא רבתא נחמה פוחצ'בסקי – סופרת עברית ופעילה חברתית בראשית המאה ה-20.

בין המשוררות שקראו את שיריהן בלטו ענת זגורסקי שפרינגמן וללי ציפי מיכאלי.  בקבוצת הדיון בנושא "גברים, נשים ומה שביניהם" בהשתתפותם של מיכל דורון המנחה, אביחי קמחי, דורית זילברמן, יהודית קציר ובני דון יחייא דובר על כך שרבים מהגברים הצעירים הם פמיניסטים – כלומר משתתפים בעבודות הבית ובאופן הכללי יותר – דוגלים בשוויון בין אישה לגבר בתוך המשפחה. מכאן יוצא שאחת מתובנות הערב היא העלאת קרנו של "הפמיניזם הגברי".

 

 דברי פתיחה של מיכל דורון מפיקה ומנחת האירוע :

 

"אשה היא מתנה שהוענקה לאדם כדי לפצות אותו על אובדן גן העדן". אמר יוהאן וולפנג גתה. ומן הצד השני בחדות לשונו אמר פרידריך ניטשה "האשה הייתה טעות ושגיאתו השנייה של האלוהים".

יום האישה בא לציין כבוד, אהבה ואת הישגיהן של הנשים עד כה. נשים בכל העולם מתאחדות כדי לציין את הצלחתן בכל התחומים : ספרות, אמנות, מדע, ספורט, אפנה, מחקר, רפואה ועוד. בכל העולם ממשיכות נשים להיאבק בדיכוי, ומלאכתנו רבה.גם בעולם המודרני אין עדיין שוויון בין גברים ונשים, אך נשים השיגו הישגים רבים ונלחמו על זכותן לחירות. לשוויון. ביום האישה נרים ראש כדי להכיר בהישגנו. בערב חגיגי זה, כל משתתפת ומשתתף יציינו היבט נשי בדבריהם, באישיותם, ביצירתם או בחייהם. ונערוך פאנל על נשים גברים והקשר המורכב הנפלא, עם החריקות. העליות והמורדות.נדבר על צדדים רבים בהישגים של הנשים,יהיה ליווי מוסיקלי נפלא.


 

 

הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים