1 נובמבר 2023 | נכתב ע"י 

מכתב פתוח – גינוי פעולות חמאס כפשע נגד האנושות

Image

חברי וחברות האגודה מוזמנים להצטרף ולהביע תמיכה במסר זה בלינק כאן.

 

 

מכתב פתוח – גינוי פעולות חמאס כפשע נגד האנושות

ועדת קשרי החוץ של אגודת הסופרות והסופרים העברים בישראל מביעה את אכזבתה המוחלטת מהמסר של אמנים וסופרים באיחוד האירופי, בבריטניה ובצפון אמריקה, כפי שפורסם ב-London Review of Books שבו יוצרים שונים מאשימים באופן כוזב את ישראל בהרג מכוון של אזרחים, בטיהור אתני ובהפרה של החוק הבינלאומי.

לצערנו, למרות שנשלח מכתב תגובה לכתב העת מטעם האגודה, בתאריך ה-26 לאוקטובר, פנייתנו טרם נענתה ובאופן חסר הגינות מכתבנו עדיין לא פורסם.

בעקבות כך, העלנו לרשת מכתב פתוח שזכה להתקפת סייבר אך חזר לפעילות. במכתב מצוין כי ב-7 באוקטובר 2023 חמאס טבח, רצח, אנס, עינה וחטף בכוונת זדון אלפי אזרחים ישראלים כולל תינוקות, ילדים, ניצולי שואה וחולים אנושיים.

במקום לגנות את הפשעים הנוראיים נגד האנושות שבוצעו על ידי חמאס, ארגון טרור המתנהל בדומה לדאעש, החותמות והחותמים על המכתב מפיצים מידע שגוי מחפיר והיפוך המציאות, בשעה שישראל עדיין מדממת ואנחנו עדיין סופרים את ההרוגים, ומזהים גופות מרוטשות.

אגודת הסופרות והסופרים העבריים בישראל קוראת לדחות בשאט נפש את הנרטיב חסר הלב והשקרי שפורסם. אנו מפצירים ביוצרים ויוצרות לעמוד לצד ישראל, להוקיע את פשעיו הנתעבים של חמאס, ולהצטרף לדרישה לשחרור מיידי של כל בני ובנות הערובה.

חברי וחברות האגודה מוזמנים להצטרף ולהביע תמיכה במסר זה בלינק כאן.